ghozat
17 بهمن 1401 - 12:30

حضور تراکتورهای ایرانی در اتحادیه اورآسیا/ تراکتورهای تولیدی در ایران استانداردهای روسیه را پاس کرد

مدیرعامل گروه صنعتی تراکتورسازی ایران از دریافت گواهی استاندارد کشور روسیه برای محصولات تولیدی در مجموعه تحت مدیریتش خبر داد و گفت: در 10 ماهه امسال37 میلیون دلار به بیش از 25 کشور دنیا صادرات

مصطفی وحیدزاده مدیرعامل گروه صنعتی تراکتورسازی ایران امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز اظهار کرد: اولین گروه از کارشناسان کشور روسیه متشکل از ۱۳ نفر از استان‌های سن پترزبورگ و گرس نوا، دوره های آموزشی سرویس و نگهداری تراکتورهای ایرانی را طی ۱۷ روز در گروه صنعتی تراکتورسازی ایران طی کردند.

وی افزود: این کارشناسان دوره های موتور، سیستم هیدرولیک، گیربکس، سیستم الکترونیک، کابین و ... را در این مدت گذرانده‌اند و با توجه به استقبالی که از تراکتورهای ایرانی در روسیه وجود دارد و براساس برنامه‌ریزی که برای داشتن شبکه فروش و خدمات پس از فروش در بالغ بر ۸۰ استان روسیه صورت گرفته این آموزش‌ها ادامه خواهد داشت و پیش‌بینی می‌شود طی ماه‌های آینده گروه‌های دیگری از کارشناسان روسی برای حضور در این دوره‌ها به ایران و تراکتورسازی سفر خواهند کرد.

 

تراکتورهای تولیدی در ایران استانداردهای روسیه را پاس کرد

وی از دریافت گواهی استاندارد کشور روسیه برای محصولات تولیدی در مجموعه تحت مدیریتش خبر داد و اضافه کرد: تراکتورهای تولیدی در تراکتورسازی برای حضور در بازار روسیه باید استانداردهای این کشور را پاس می‌کردند که این امر اتفاق افتاد و با دریافت این گواهینامه در واقع حضور تراکتورهای ایرانی در منطقه اورآسیا تسهیل شد.

وحیدزاده تاکید کرد: تراکتورهای نمونه به کشور روسیه ارسال و در حال حاضر در مزارع این کشور به کار گرفته شده‌اند که پیش‌بینی می‌شود با راه‌اندازی شبکه فروش و خدمات پس از فروش شاهد افزایش حضور تراکتورهای تولیدی در تراکتورسازی در اکثر استان‌های روسیه باشیم.

عضو هیات مدیره گروه صنعتی تراکتورسازی ایران خاطرنشان کرد: امسال ۱۰ درصد تراکتورهای تولیدی در تراکتورسازی به صادرات اختصاص یافته و در عین حال طی ۱۰ ماهه گذشته انواع تراکتور، موتور، قطعات ریخته‌گری، قطعات یدکی و ... به ارزش ۳۷ میلیون دلار به بیش از ۲۵ کشور دنیا صادرات صورت گرفته که ۲۶ میلیون دلار آن صرفاً از محل صادرات محصول اصلی یعنی تراکتور بوده و رشد ۱۲۲ درصدی ارز آوری کل گروه این مجموعه برای کشور در مقایسه با سال گذشته از ثمرات رشد اقتصادی در این مجموعه صنعتی تاثیرگذار کشور می‌باشد.

 

در حاشیه این آموزش نیز کارشناسان حاضر در دورها با اذعان بر اینکه سطح آموزش‌هایی که در تبریز و تراکتورسازی می‌بینند در مقایسه با آموزش‌هایی که در کشورهای مثل آلمان، ایتالیا و ... دیده‌اند هم سطح بوده و حتی گاهاً فراتر از این کشورها است.

همچنین این کارشناسان در پاسخ به اینکه سطح تکنولولوژی و استقبال کشاورزان روسی از تراکتورهایی ایرانی را چگونه ارزیابی می‌کنند، اظهار داشتند: سطح تکنولوژی تراکتورها و استقبال کشاورزان از این تولیدات در حدی است که سختی سفر و مستقر شدن بیش از نیم ماه در تراکتورسازی را برای ما توجیح پذیر کرده و کشاورزان روسی نیز مشتاقانه منتظر ارسال پارت دوم تولیدات تراکتورسازی به کشور خود هستند.

 

انتهای پیام/۶۰۰۱۴

منبع: فارس
شناسه خبر: 1022242