ghozat
12 بهمن 1401 - 16:40

تقدیم بودجه ۱۹ هزار میلیاردی ۱۴۰۲ شهرداری به شورا/ تحقق ۹۰ درصدی بودجه سال‌جاری

شهردار اردبیل، لایحه بودجه ۱۴۰۲ با افزایش ۳۶ درصدی به مبلغ ‌‌‌۱۹ هزار میلیارد ریال را به شورای اسلامی شهر اردبیل تحویل داد.

 به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، محمود صفری بعدازظهر امروز در آیین تقویم لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ شهرداری اردبیل، مناطق و سازمان‌های وابسته به شورای اسلامی شهر اردبیل اظهار کرد: لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ با اعتبار ۱۹ هزار میلیاد ریالی و افزایش ۳۶ درصدی تقدیم شورای اسلامی شهر اردبیل می‌شود.

وی افزود: ۳۹ درصد بودجه سال آتی مربوط به حوزه جاری و مابقی مربوط به حوزه عمرانی است که اختصاص بیشترین بودجه به بحث عمرانی، اقدامی بزرگ و شاخص است.

شهردار اردبیل با بیان این‌که تاکنون ۷۰ درصد بودجه سال جاری تحقق یافته است، تشریح کرد: با شروع تخفیفات در مطالبات شهرداری اردبیل به‌ مناسبت دهه فجر ۲۰ درصد دیگر محقق و به ۹۰ درصد خواهد رسید که این امر از سال ۹۰ تاکنون در مدیریت شهری محقق نشده بود.

صفری بیان این‌که تمام تلاش شهرداری، تامین زیرساخت‌ها و توسعه مناطق مختلف شهری است، تصریح کرد: یکی از اولویت‌های ما در مجموعه شهرداری، اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام بزرگ بود که از جمله این پروژه تکمیل پل غیرهمسطح قدس بود که به بهره‌برداری رسید و در حال حاضر تنها بحث زیباسازی پل باقی‌مانده است؛ همچنین پل نیایش نیز در کمتر از یک سال از پیشرفت فیزیکی ۸ درصدی به بالای ۹۰ درصد رسیده که در روزهای آتی به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی همچنین به تکمیل و تحویل پروژه‌های نیمه‌تمام پل سردار شهید سلیمانی و دوربرگردان چهارراه ورزش اشاره کرد و گفت: در کنار اتمام پروژه‌های نیمه تمام، شروع ۴۴۴ پروژه‌های عمرانی نیز در دستور کار قرار دادیم که بخشی از این پروژه‌ها به بهره‌برداری رسیده و مابقی نیز در اسرع‌وقت آماده و تحویل شهروندان می‌شود‌.

شهردار اردبیل با اشاره به پروژه‌های آماده افتتاح نیز گفت: ۱۵ هزار میلیارد ریال طرح‌های عمرانی در شهرداری آماده افتتاح است که تعدادی در دهه فجر افتتاح خواهد شد و در راستای روان‌سازی ترافیک بسیج، عملیات خاکبرداری پل بسیج نیز در حال انجام است که عملیات عمرانی به‌زودی به‌صورت رسمی آغاز می‌شود.

صفری به بحث سرمایه‌گذاری و طرح‌های مشارکتی اشاره کرد و ادامه داد: ۱۶ پروژه مشارکتی وارد عملیات اجرایی شده که از جمله این پروژه‌ها مجتمع تجاری مسکونی دوقلوی دکوسنتر با ۷۰۰ واحد واقع در ورودی شهر از سمت خلخال، تعیین تکلیف مجمتع تجاری خدماتی رز در راستای توسعه مناطق شهری کم‌برخوردار و تصویب انتقال بازار آهن‌فروشان به خارج از شهر بعد از ۱۰ سال بلاتکلیفی بوده است.

وی با اشاره به ساماندهی ورودی‌های شهر اردبیل گفت: طرح ساماندهی و بهسازی ۳ ورودی شهر تصویب که با تصویب یک ورودی دیگر عملیات اجرایی در سال آتی آغاز می‌شود.

پایان پیام/ ۳۷۲۷/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1013242